Neorenesansowy kwietnik

Greta
Adept*
Adept*

Neorenesansowy kwietnik

Post autor: Greta »

Obrazek
Bardzo efektowny, bogato rzeźbiony, monumentalny i doskonale utrzymany zabytkowy kwietnik. Stabilny dzięki ciężkiej budowie, kunsztownie wykonany; posiada motywy roślinne i dwie głowy maszkaronów wieńczące górę i podstawę. Kwietnik stoi jakby „na łapach” przepięknie wyrzeźbionych, sprawiających wrażenie solidnej podstawy. Efektownie zaprezentuje się jako stylowy dodatek w różnych wnętrzach, zarówno w hallu jak i w salonie. Niezwykle gustowny przedmiot posiadający autentyczną klasę antyku, gdyż pochodzi z XIX wieku.
[kymen.pl]
https://rokaj.pl/antyki-sklep/meble-sty ... wy-xix-w/

Terka4242
nowy
nowy

Re: Neorenesansowy kwietnik

Post autor: Terka4242 »

Klasyk, prawdziwy antyk, przypomina kształtem wiolonczelę, oraz zwierzę chodzące, idealny pod kwiaty zwisające, zachwyca swoim szykiem i budowa.
[kymen.pl]

Greta
Adept*
Adept*

Post autor: Greta »

No tak, taki solidny, ciężki kawał w sumie lekkiego mebelka przeznaczonego dla dekoracji tak naprawdę. Pięknie, głęboko rzeźbiony, monumentalny. Zwisające kwiaty mogą na nim ciekawie wyglądać, byle nie za bardzo go zasłaniały. Myślę, że również kolorowe kwiaty doniczkowe a także okazały bukiet, będą wyglądały na nim pięknie, bo przełamią trochę tę mroczną kolorystykę kwietnika. W każdym razie jest to rzecz, którą można się zachwycać, choć każdy nieco inaczej, po swojemu. Według swego gustu można stworzyć mu ciekawe kwiatowe zwieńczenie.
[kymen.pl]

Wendy
Adept*
Adept*

Post autor: Wendy »

Ten kwietnik nieodparcie kojarzy mi się z motywami arabskimi. Jest naprawdę niezwykły. Masywny, ale jednocześnie zgrabny i finezyjny. Te liczne wzory i rzeźbienia są jednocześnie chaotyczne, ale jest to chaos uporządkowany. Dynamiczne zdobienia świetnie współgrają z ogólną statycznością kwietnika. Jestem ciekawa jak by w nim wyglądał bukiet białych kwiatów. Na pewno cudownie. Chodź myślę, że ciemniejsze kwiaty też by wyglądały w nim dobrze. To już zależy od pomieszczenia w jakim stałby kwietnik.
[kymen.pl]

ODPOWIEDZ