Urodzinowe perełki

Wendy
ADept**
ADept**

Urodzinowe perełki

Post autor: Wendy »

Jakiś czas temu moja kolekcja powiększyła się o kilka cudnych przedmiotów. Wszystko za sprawą moich niedawnych urodzin i moich przyjaciół, którzy wpadli na pomysł na naprawdę fenomenalne prezenty. Takich wspaniałości się przenigdy nie spodziewałam :D

Jeden z nich to uroczy obrazek namalowany akwarelami. Przedstawia Łuk Triumfalny w Paryżu, aleję ku niemu prowadzącą, szeregi drzew, klomby złocistych kwiatów. Akwarele nadają całej scenerii delikatność, a jasne i radosne barwy przywodzą na myśl wiosnę, a może nawet lato. Gęste i nasycone zielenią korony drzew rzucają cień na alejki. Sam Łuk jest ukazany bardzo szczegółowo. Podoba mi się również w jaki sposób namalowane jest niebo. Chmury są takie delikatne i jednocześnie chaotyczne i poszarpane. Obrazek oprawiony jest w pomalowaną na złoto ramkę z czarnymi akcentami, znacznie większą niż sam malunek. Taka sama, mniejsza ramka, jest namalowana bezpośrednio przy krawędzi obrazu, na starym klimatycznie wyglądającym pożółkłym papierze. Obrazek pochodzi z lat 20. XX wieku. (Niestety mam problem z dodaniem jego zdjęcia, później spróbuję może wtedy się uda).

Kolejny prezencik to miniaturowy metalowy dzbanuszek. Nie znam się na metalach, więc ciężko mi stwierdzić z jakiego dokładnie jest wykonany. Wyglądem przypomina mi nieco drewnianą beczkę, pewnie przez dokładnie w nim wyryte zarysy desek. Na jego przodzie znajduje się wypukła kiść chyba wiśni okalanej przez owalne listki. Dzbanuszek może posłużyć jako wazonik dla niewysokiego kwiatka lub do podawania mleka do kawy. Może też pełnić po prostu funkcję ozdobną, bo jest naprawdę uroczy. Tak jak obrazek, pochodzi z lat 20. XX w.

I jeszcze coś co mnie naprawdę zaskoczyło. I zachwyciło. Co prawda to nie jest do końca antyk, bo powstał stosunkowo niedawno. A mianowicie kielich. Podstawka imituje stos starych kości. Idąc wyżej widzimy kości przedramienia obwiązane bandażem (niczym u mumii!) i kościste smukłe paliczki dłoni dzierżącej okutą metalem czarę. Jej góra i dół zwieńczone są wizerunkami małych czaszek. Przód i tył czary zdobi tajemniczy srebrny znak. Kielich jest naprawdę misternie wykonany, a „kości” specjalnie przyciemniane by wyglądały na starsze. Jest absolutnie cudowny! Jeszcze z niego nie piłam, ale chyba to niedługo zrobię :D
To się dopiero nazywają trafione prezenty!
[kymen.pl]
Załączniki
113830982_1171998846496789_4179935989481855480_n.jpg
110270655_616935365622295_1124558221775932969_n.jpg

Greta
aspitant
aspitant

Re: Urodzinowe perełki

Post autor: Greta »

Dzbanuszek jest taki bardzo kobiecy dzięki tej frontalnej ozdobie, pękatym kształcie i widać, że to rzecz stara. Ma według mnie trzy przeznaczenia: do mleczka do kawy, kwiatów i jako ozdoba bez niczego "sama w sobie". Pewnie stał się już Twoim ulubionym cackiem.
Ale kielich jest niesamowicie ciekawy i oryginalny. Trochę podszyty dreszczykiem grozy, a jednocześnie i czarnym humorem. Świetnie stylizowany na starocie. Bardzo pomysłowy przedmiot. Musisz mieć fajnych przyjaciół.
[kymen.pl]

Wendy
ADept**
ADept**

Post autor: Wendy »

Dzbanuszek póki co pełni u mnie funkcję trzecią czyli ozdobę, ale może jak znajdę odpowiedni kwiatek to będzie też wazonem :D
[kymen.pl]

Malgorzata59
adept
adept

Post autor: Malgorzata59 »

SORRY, ale mnie, te "perełki", totalnie NIE zachwycają.

ODPOWIEDZ